0סל קניות
שם מחיר מחק כמות
בית ספר וחנות גלישה בקריות מי אנחנו חנות חדשות מקצועות עמותה גלריה מזג אוויר יצירת קשר
צור קשר
הודעתך נשלחה בהצלחה
 

קיאקים

קיאק הוא סירת משוטים צרה וארוכה. החותר יושב במרכז ומניע את הקיאק ע"י חתירה פעם מימין ופעם משמאל בכל צד של הקיאק. המשוט הוא מוט ארוך אשר בכל קצה יש כף מיוחדת אשר איתה דוחפים את המים בזמן החתירה.

כל מה שדרוש על מנת לעסוק בשייט בקיאק הוא סירה ומשוט. ישנם מספר סגנונות חתירה בקיאק, ולכל סגנון קיאק המיועד לו:  החותר יכול לבחור בין חתירה רגוע בשלווה לתוך הים הגדול או באגמים, ואפילו לדוג מתוך הקיאק, אך גם יכול לבחור להתקדם עם הספורט לצד האקסטרימי, לשוט בנהרות ומפלים קטנים, או בים גלי לתפוס ולרדת גלים גבוהים עם הקיאק.

כל אחד יכול לשוט בקיאק ובכל גיל , ולא נדרשות יכולות מיוחדות או ניסיון קודם.
זהו ספורט מושלם לגיבוש ולכיף עם המשפחה\החברים .

ישנם דגמים רבים של קיאקים בהתאם לשימוש :ישנם קיאקים ארוכים וצרים לתחרויות המיועדים לחתירה במהירות, לשיט בנהרות, לגלישת גלים או חתירה בים הפתוח מתאימים קיאקים יותר קצרים ומעוגלים. יש קיאקים ליחידים ויש גם לזוגות .

 

 

תמונות קיאקים ממועדון הקיאקים בקרית ים

 


תחרויות קיאקים הן חלק מהמשחקים האולימפיים מאז אולימפידאת ברלין 1936. קיימים מספר סוגי תחרויות, הבולטות שבהן תחרויות ספרינט, שהן תחרויות במים שקטים למרחקים קצרים, ותחרויות סלאלום, על החותרים לעבור בנקודות מסוימות המסומנות במים, ולעתים גם לחתור נגד הזרם. תחרויות הספרינט נערכות במקצים של יחידים, זוגות ורביעיות.

במועדון הגלישה בקרית ים ניתן לקבל יעוץ והכוונה מקצועית לגבי רכישת קיאק חדש, ניתן לרשום ילדים לחוגי קאיקים, החוגים מתבצעים במהלך השבוע בקבוצות עם מדריך צמוד, כאשר כל ילד מקבל את הציוד המתאים מהמועדון , במהלך החוג הילדים לומדים להכיר את הים והגלים , מפתחים כישורים חברתיים ומקבלים ערכים מוספים. בנוסף ניתן לקבל שיעורי קיאק פרטיים לכל הגילאים, ולהתנסות בחתירה בקיאק במגוון תנאים- ים שקט או גלי.