גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
עגלת קניות
שם
מחיר
כמות
מחק
לתשלום
הזן את האימייל שלך ולחץ על Go כדי להתחיל בתהליך שחזור הסיסמה

כיצד לתקן לבד בריחת אוויר מהקייט

כאשר קייט אינו מנופח מספיק או כשבורח לו אוויר הסיכוי לפציעה או איבוד שליטה כשהקייט למעלה באוויר הוא עצום!!!

הסיבה לכך היא שהקייט לא יכול לשמור על צורתו הקשיחה במידה ועוצמת הרוח מתגברת או כאשר אתם עושים פעולה שדורשת כוח מהקייט.

במידה ושמתם לב שהקייט מאבד אוויר/מראה סימפטומים של "מדוזה" עקב זה שהוא לא יכול לשמור על צורתו המקורית בגלל חוסר אוויר יש מיד להוריד אותו בחזרה לרצפה ולחפש מאיפה יש לנו בריחת אוויר, ממליץ לקרוא עד סוף המדריך ורק לאחר מכן להתחיל לתקן.

לקייט כמה סוגים של תיקונים: תפירה (עדיפות אצל מתקן קייטים מקצועי ולא כל תופר) ניקוב עקב שפשוף של הקייט על הרצפה/ קוץ שהיה בדרך/ פיות שדולפות עקב התייבשות החומר/ צינוריות מעבר יבשות ועוד אינסוף סיבות אפשריות לכן צריך לשמור על קייט כמו שצריך!

הדרך המהירה ביותר למצוא את הבריחה היא לטבול את הקייט בים רגוע/בריכה ולחפש בועות אוויר, ברגע שמצאתם בריחה מומלץ לסמן אותה עם טוש כדי שתימצאו אותה בקלות לאחר מכן.

במידה ויש חור קטן על אחד הבידונים ניתן לשים מדבקה ולחזור למים, במידה ופיה השתחררה יש לעבוד על פי השלבים הבאים:

  • יש לנתק את הפיה המודבקת בעדינות ולשים לב שלא פוגעים בבידון עצמו, ניתן לעשות זאת בעזרת מים חמים על מנת לנתק בקלות את הפיה.1_20191209112430.947.jpg
  • לאחר ההוצאה של הפיה, בוחנים היטב את הפיה ברוב המקרים הפיה תהיה עדיין תקינה לשימוש חוזר אז לא זורקים כלום, מסירים את הדבק שנותר על הפיה על ידי נייר שיוף ובעזרת סיבובים עדינים "לשרוט" טיפה את הפיה ואיזור ההדבקה על הבידון כדי שהדבק ינעץ טוב יותר ויחזיק יותר זמן.

 2_20191212140153.774.jpg

 

  • אחרי ששייפנו את הפיה יש להשיג דבק מיוחד להדבקת פיות, לא כל דבק בריא לבידון ולכן לא משתמשים בכל מה שבהישג יד, הבידון הוא חומר עדין וכל חומר סינטטי אחר שלא מותאם עלול לפגוע בו וליצור בעיות אחרות, ניתן לפנות אלינו לבירורים לגבי הדבקות ותיקונים לכל דבר ועניין.

 

  • בעזרת מזרק אנו מורחים דבק על איזור הפיה ועל איזור ההדבקה של הבידון ומחכים כמה שניות, הדבק ברוב המיקרים ינסה לכווץ את הבידון אז עלינו כל הזמן למתוח ולדאוג שלא ידבקו חלקים מיותרים.

3_20191212140712.973.jpg

  • שמים את הפיה עם הדבק על איזור ההדבקה בבידון ומתחילים להוציא בועות אוויר ככל הניתן מההדבקה, חשוב לשים לב שאנו לא משתמשים ביותר מידי דבק על מנת שלא יחדור אל תוך הבידון עצמו. 

4_20191212141004.929.jpg

  • ממשיכים להוציא בועות אוויר עד שהדבק מתייבש ומתחזק, (בערך 10 דקות של לחיצות) ולאחר מכן לתת לדבק להתייבש בערך עוד חצי שעה (עדיפות ליותר זמן).

5_20191212141304.370.jpg6_20191212141519.455.jpg

 

  • כאשר הגיע להתייבשות מלאה אנו מנפחים בעדינות את הבידון חשוב מאוד לשים לב שהבידון לא מסובב והוא נכנס למקומו כמו שצריך, כל פיתול קטן עלול לפוצץ את הבידון ולגרום לנזק גדול יותר!

 

לגבי קייטים ישנים, המלצה חמה במיוחד, ישנם קייטים שרמת ההתייבשות שלהם היא גבוה וכל פגיעה קטנה במים עלולה לקרוע ולפגוע בקייט, חשוב מאוד לשים לב לאיכות הקייט, ישנם קייטים שאינם שווים את המאמץ והכסף בשביל לתקן, כסף לא אמור להיות רלוונטי לגבי סיכון החיים שלכם! ציוד ישן עלול לפצוע ואף לגרום למוות! לא מתקנים כל קייט, ממוצע חיים של קייט הוא בין 3-4 שנים, תדאגו לציוד שלכם והוא ידאג לכם בחזרה.