גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
עגלת קניות
שם
מחיר
כמות
מחק
לתשלום
הזן את האימייל שלך ולחץ על Go כדי להתחיל בתהליך שחזור הסיסמה

חליפת גלישה לילדים

קנייה של חליפת גלישה לילדים

ילדים רבים נוהגים לפקוד את חופי ישראל ולעסוק בספורט ימי כמו גלישת רוח, סאפ וגלישת גלים, ובשלב זה או אחר עולה תמיד שאלת הביגוד. בין אם הילד מגיע לים עם ההורה ובין אם הוא משתתף בקייטנה, בוקר אחד (בדרך כלל די מהר) הוא יוצא מהים ומכריז שנורא קר לו. למעשה, אם מדובר בחוג הרי שלעיתים קרובות הנושא יעלה עוד בשיחות ההכנה. כאן בדיוק נכנסת לתמונה חליפת גלישה לילדים.

 

למה בכלל חליפת גלישה?

לא פעם, אחרי כמה שיעורים בים הילד כבר מבין טוב יותר מההורה לגבי הספורט, התנאים והציוד הנדרש. ואולם, מה שההורה מבין הוא שמדובר בהוצאה בלתי מבוטלת שלא סתם רצים אליה, אלא בודקים ברצינות מה צריך ומה מתאים. ובכן, לא כל פריט ציוד הוא באמת הכרח בל יעבור, אולם חליפת גלישה לילדים בהחלט עשויה להיות נחוצה, בעיקר בעונות המעבר וכמובן בחורף. אם לכם ההורים אין רקע בנושא, נסביר שחליפת הגלישה לא תשאיר את הילד יבש. יחד עם זאת, היא מקטינה באופן משמעותי את חילוף המים הצמודים לגופו של הילד, מייצרת בידוד באמצעות בועיות אוויר שבתוך הבד, וכך חום גופו של הגולש הצעיר מחמם את המים. זאת אומרת, שהוא נמצא בסביבה של כמה מעלות טובות יותר מטמפרטורת המים, מה שיכול להיות משמעותי מאוד ככל שהימים מתקררים, ומאפשר הנאה מהפעילות.

 

בנוסף לכך, גם בקיץ חליפת גלישה לילדים משחקת תפקיד חשוב. קודם כל, היא מגנה מפני קרינת השמש ואנו חושבים שעל כך אין צורך להכביר במילים. בנוסף, מדובר בחליפה בעלת עובי ועמידות המונעים פגיעות וחבלות, למשל השתפשפות העור על החול בקרקעית, במגע עם סלעים ואף בפגיעה של הגלשן. לכל זה מצטרף כמובן גם הלוק המגניב של חליפת גלישה לילדים, שמעורר גאווה כבר מגיל צעיר וגם אצלנו המבוגרים.

 

איך בוחרים חליפת גלישה לילד

חליפת גלישה לילדים היא כאמור הוצאה בלתי מבוטלת, על פריט שאמור לשמש את הגולש לתקופה ממושכת באופן אמין, עמיד, נוח ונעים ככל האפשר. יש להדגיש כי זוהי רכישה שונה מקניית ביגוד רגיל לילדים, למשל בכך שיש לעיתים להעדיף מידה קטנה יותר ממידת הבגדים הרגילים של הילד, מפני שהחליפה נוטה להתרחב עם הזמן. יש עוד פרמטרים רבים שצריך לדעת ולכן אנו ממליצים להתייעץ עם הצוות המקצועי של סרף סייקל.

 

לפרטים נוספים וקבלת הכוונה מקצועית בנושא, הנכם מוזמנים לפנות אלינו באימייל Info@Surfo.co.il או בטלפון 04-8444473.

 


חליפת הגלישה היא כנראה המוצר המגוון ביותר בכל הנוגע לביגוד גלישה ושייט, ולכן, גם המבלבל ביותר.

במאמר שלפניכם תקבלו הסברים על סוגי החליפות השונות, העוביים השונים, סוגי החומרים והחיבורים השונים ובעיקר, איזו חליפת גלישה מתאימה לאילו תנאים.

חליפות הגלישה נחלקות על פי מספר קטגוריות:

  1. סוג חליפת הגלישה:

שורטי - חליפת גלישה קצרה בידיים וברגליים, לרוב תשמש לעונות מעבר או עבור שייטים מלאים יותר, נקראת גם ספרינגסוט או חליפת אביב.

חליפת שרוול קצר - חליפת גלישה משוחררת יותר מחליפה מלאה. משחררת את מפרק הכתף ואת כופפי ופושטי היד, שרירים שגולשי רוח יעדיפו להשאיר חופשיים (לצורך פמפום).

סטימר - חליפת גלישה ארוכה בידיים וברגליים, בידוד אולטימטיבי בתנאים קרים, אך עם הבידוד מגיעה גם ההגבלה בתנועה.

לונג ג'ון - חליפת מכנס ארוך וגופייה, משחררת את שרירי הדלתא והטרפז (כתפיים) ולכן פופולרית מאוד בקרב גולשי הרוח (לפמפום) וגולשי הגלים (לחתירה).

שורט ג'ון - הגרסה הקצרה של הלונג ג'ון, חליפת גלישה במכנס קצר וגופייה.

לונג/שורט ג'יין - הגרסה הנשית של חליפות הגלישה הקודמות, יותר מקום במותניים ובחזה, פחות בכתפיים.

 

  1. עובי חליפת הגלישה:

עובי חליפת הגלישה מהווה גורם ישיר ועיקרי בבידוד גוף הגולש מהסביבה החיצונית (המים הקפואים), ככל שחליפת הגלישה עבה יותר, כך היא מבודדת יותר, אך גם גמישה פחות.

חליפות הגלישה מתחילות לרוב מעובי של חצי מילימטר, הפופולריות בארץ הן 3 מ"מ בטורסו (מרכז גוף) ו2 מ"מ בגפיים.
במקרים קיצוניים כדוגמאת צפון ארה"ב, אירלנד ושאר מקומות מושלגים מגיעות חליפות הגלישה גם ל-5 ו-6 מ"מ, בצירוף כפפות, נעליים וכובע מניאופרן! ברררר...

 

  1. החומר ממנו תפורה חליפת הגלישה:

ניאופרן הוא סוג של גומי סינטטי שהדבר הייחודי בו הוא יכולתו לשמור על גמישות בטווח טמפ' רחב.
הניאופרן שמשמש לחליפות גלישה מיוצר במפעלים מיוחדים ע"י ערבוב של ניאופרן עם שלל חומרים סודיים בריכוזים שונים כדי ליצור את יחס העמידות/בידוד/גמישות הרצוי.
בשלב הבא הניאופרן עובר אפייה שמגבשת אותו מהנוזל הסמיך לבלוקים יציבים ובסופו של דבר הניאופרן נחתך לרצועות בעובי הרצוי שמהן יחתכו בהמשך הפאנלים לחליפה.

בעבר הרחוק חליפות יוצרו מניאופרן אחיד (Single Lined Neoprene), החליפות הראשונות היו מסורבלות מאוד, לא גמישות בעליל ונקרעו מכל תנועה לא נכונה.

בשנות השבעים חלה מהפכה בתחום כאשר הניילון הומצא והניאופרן המצופה(Double Lined Neoprene) נכנס לתמונה, הניאופרן החדש שיפר באופן ניכר את גמישות החליפות ואת עמידותן לקרעים.

כיום חליפות מורכבות משילובים שונים של ניאופרן וחומרים אלסטיים כשבחלקן גם מוטמע טיטניום להחזרה של חום הגוף.

 

  1. איכות החיבורים של חליפת הגלישה: 

חליפת גלישה טובה נקבעת עפ"י מספר קריטריונים שהחשוב שבהם הוא החימום, החימום תלוי משמעותית באיטום הנכון של החליפה.

כל חליפה מתחלקת לכמה פאנלים מרכזיים כשהמקום שבו האיטום מתבצע הוא בחיבור ביניהם, לכן חשוב להבדיל בין סוגי החליפות עפ"י איכות החיבור בין הפאנלים.

בעבר כל חליפות הגלישה היו תפורות באותה תפירה שבה תפרו בגדים ומאוחר יותר בשיטה שנקראת  Flat Lock Stitch.

כיום כל חליפת גלישה שמכבדת את עצמה תיתפר בטכנולוגיה שנקראת תפירה עיוורת (Blind Stitch) שבה מחט בעלת עיקול מיוחד משלימה את התפר בלי לחדור את בד החליפה וכך שומרת על האטימה שלה.

הטכנולוגיה הבאה בתור להגיע הייתה ההדבקה (Glued Seams), בשיטה זו הדביקו את הפאנלים של חליפת הגלישה עם דבק גמיש ולפעמים שכבה נוספת ודקה של ניאופרן משולב ניילון (Taped Seams) לחיזוק ובכך אטמו את החליפה, לעיתים ההדבקה נעשתה באמצעות חום או גיהוץ.

כיום טכנולוגיית חיבור הפאנלים האטומה ביותר היא הלחמה (Welded Seams), בטכנולוגיה זו ממיסים גומי נוזלי מיוחד על חיבורי הפאנלים ולאחר הייבוש מקבלים חליפת גלישה אטומה למים ב- 100%.


לפני שנרכוש חליפת גלישה נשאל את עצמנו כמה שאלות: 

מהו סוג הספורט העיקרי שנעשה במים (האם אהיה רוב הזמן בתוך המים, מעל המים, גם וגם וכו').

מהו טווח הטמפ' וסוג האקלים שנגלוש בו (כל חליפה מותאמת לטמפ' אחרות, וסוגי החליפות השונים מותאמים לתנאים שונים בים, לדוגמא ים קריר עם רוח וים קריר ללא רוח ידרשו חליפות שונות).

כמובן שהחליפה חייבת להיות נוחה! אבל קחו בחשבון (במיוחד מי שמודד חליפת גלישה בפעם הראשונה) שהחליפה צריכה להיות צמודה, ושהניאופרן מתרחב טיפונת ברגע שהחליפה נרטבת והלחץ על הגוף משתחרר משמעותית.

לנשים, רצוי לברר אם יש מידות מיוחדות לנשים בחליפת הגלישה הרצויה. חליפות גלישה לנשים לרוב תהיינה רחבות יותר באיזור האגן והחזה, וצרות יותר באיזור הכתפיים.

לסיכום, כשרוכשים חליפת גלישה ישנם כמה מרכיבים חשובים שיש להתייחס אליהם, מקווים שלמדתם והשכלתם ושיהיה לנו חורף חם ומלא גלים :)

חליפות גלישה במבצע מיוחד לחורף