0סל קניות
שם מחיר מחק כמות
בית ספר וחנות גלישה בקריות מי אנחנו חנות חדשות מקצועות עמותה גלריה מזג אוויר יצירת קשר
צור קשר
הודעתך נשלחה בהצלחה
 

גלישת גלים

זהו הענף הפופולארי ביותר בתחום הספורט הימי, ניתן לראות בים גולשים וגולשות מגיל 4 ועד 70, בגלישת גלים הגולש רוכב על גל באמצעות קרש מיוחד וכוח השבירה של הגל דוחף אותו קדימה.
בגלישת גלים האדם מתחבר לטבע ולים בצורה מירבית, כאשר מתקרב גל הגולש חותר בשכיבה על הגלשן על מנת שהגל יתפוס אותו, לאחר שהגלשן צובר מהירות הגולש עובר למצב עמידה ובכך מתאפשר לו לתמרן את הגלשן על גבי הגל, האדרנלין שעובר בגוף בעת הגלישה, הריגוש והסיפוק שמקבל הגולש אפילו מגלישה קצרה שנמשכת מספר שניות יכולה להפוך יום רע למושלם.
בגלישת גלים הציוד שצריך הגולש הוא גלשן בלבד, בארץ ישנם מספר סוגי גלשנים נפוצים:
גלשן קצר ( Short-Board )– הסוג הנפוץ ביותר, גלשן קטן ומהיר בעל יכולת תמרון גבוהה מתאימים לגולשים מתקדמים ולגלים חזקים.
גלשני פאן ( Fun-Board )– בעלי נפח וציפה גדולים יחסית ולכן קלים לגלישה ומתאימים לשלבי הלימוד המוקדמים.
גלשנים ארוכים (Long-Board)– כושר ציפה גבוה ולכן מאפשר לתפוס את הגל בשלב מוקדם בהרבה לפני כל שאר הגלשנים, סגנון הגלישה עם גלשן זה הוא שונה וקלאסי יותר .

תמונות ממועדון הגלישה בקרית ים

הוכח שגלישת גלים מחזקת את הביטחון העצמי,הנחישות ואת הכושר ותורמת לגוף בריא ולנפש בריאה. מחקרים מוכיחים שהחיבור לים עוזר רבות לילדים בעלי הפרעות קשב וריכוז או בעיות עם מסגרות ולימודים.

גלישת גלים בישראל: בים התיכון התנאים הטובים ביותר לגלישה הם לפני ואחרי סערות בחורף, אך גם במהלך הקייץ ניתן להנות מגלים אשר מגיעים מלב הים ונוצרים מהרוח המערבית.

כאשר אין רוח והגלים מגיעים מסערה רחוקה בים נראה גלים מסודרים הנקראים באנגלית swell .
לרוב הרוח היא זו שיוצרת את הגלים וקובעת את גובהם ואת כיוונם, בישראל הרוח שתיצור גלים היא הרוח המערבית שנושבת מהים לכיוון החוף.


קרית ים הינה מקום אידאלי לגולשי הגלים בזכות המיקום המיוחד ממזרח למפרץ חיפה דבר המאפשר לגולשים להנות מגלים יפים ומסודרים כאשר ראש הכרמל משמש כשובר גלים ענק במיוחד כאשר לא ניתן לגלוש בשאר הארץ עקב סערות ורוחות דרומיות חזקות שהורסות את הגלים, בקרית ים הגולשים יהנו מהסתרה של הרוח על ידי הר הכרמל ויחשפו לגלים מסודרים שיגיעו ישירות ממערב, תנאים אלו מתאימים גם לגולשים ללא ניסיון מוקדם בגלישת גלים. גלישת גלים בקריות לומדים במרכז הגלישה קרית ים


במועדון הגלישה בקרית ים מתקיימים שיעורים פרטיים בגלישת גלים, ניתן לקבל יעוץ והכוונה לרכישת גלשן ובנוסף יש חוגי גלישה לילדים המתבצעים במהלך השבוע בקבוצות עם מדריך צמוד, כאשר כל הציוד מסופק על ידי המועדון, במהלך החוג הילדים לומדים להכיר את הים והגלים ולומדים לגלוש עליהם.